Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της την φετινή περίοδο η γυναικεία ομάδα του Αργοναύτη,αφού κέρδισε και την πολύ καλή ομάδα του Κρανιδίου με σκορ 47-39.
Ο αγώνας έγινε στο κλειστό γήπεδο της Νέας Κίου με την ομάδα μας να παρουσιάζεται σοβαρή και στα 40 λεπτά του αγώνα κατακτώντας το ροζ φύλλο.
Η ομάδα μας πραγματοποίησε άλλη μια χρονιά εξαιρετική εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα,φτάνοντας τις 11 νίκες και μόλις 1 ήττα,όσες ακριβώς και η ομάδα του Λεχαίου,αλλά η διαφορά πόντων έστεψε αυτές πρωταθλήτριες.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην ομάδα της Ολυμπιάδας Λεχαίου στα  μπαράζ ανόδου.
Η διοίκηση θα ήθελε να ευχαριστήσει όλες της αθλήτριες του συλλόγου,καθώς και τον προπονητή Άγγελο Χατζηαντωνάκη   για τις υπέροχες στιγμές που μας χάρισαν.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Α.Ο(Χατζηαντωνάκης)Βασιλειάδη,Μπάσλαρι, Σιγάλα , Κρυεζίου, Εχτιάρη , Σταύρου 1, Καμπούρη 10, Πινάτση 4, Μαρέττη 9(3), Νάκο 11, Μπακάλη 9, Χριστοπέτρου 4.

ΚΡΑΝΙΔΙ(Καπογιάννης):Κακουριώτη Μ 14(1), Κακουριώτη Π, Μίζη , Κοντού 2, Λυγερή 14, Δριβάλα 6(1) , Βλαχοπούλου, Μαργέτα 3, Πουλή, Σαράντου

Δεκάλεπτα:α10-12,β16-7(26-19ημ),γ9-54,δ13-15

Διαιτητές:Όλγας  Δ- Πετρόπουλος Β.